Červen 2015

Deníček #2 - Výstava zvířat & Koťata!

29. června 2015 v 15:19 | Vaili |  Diary

Dnes se Ti deníčku svěřím se "sobotní nadílkou"... Opravdu skvělý den!
Nejdříve si mně v cca 9:20 vyzvedl táta s manželkou, bráchou a ségrou, a jeli jsme na výstavu hospodářských zvířat do Brna. Byli tam psi, koně, kočky, parkuroví králíci, krávy, osli, prasata, a mnoho dalších zvířat. Psi u mně samozřejmě zabodovali nejvíce, jelikož mi utkvělo v hlavě, že za dva roky na výstavu pojedu se svojí fenkou.. Mno, šlo by to, ale asi by měla pár kilo shodit Smějící se Kočky tam většinou ležely, králící skákali parkury, a táta přišel s tím, že mi nekoupí parkurového koně, ale králíka, že to je levnější záležitost, akorát jezdit na něm nebudu Smějící se Poté tam nádherní Quarterové předváděli fascinující reining, až jsem se divila, že se jim nemotala hlava. No, zatím to byl krásný začátek dne.
(a za pár dnů snad přidám i fotky z výstavy Mrkající)
Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky visual

Deníček #1 - Vysvědčení

26. června 2015 v 10:08 | Vaili |  Diary
Zdravím všechny, především školáky!
Ano, ano, název témata zajisté vysvětlovat nemusím - Vysvědčení. Každý, kdo si čte tento článek, to zná (vzhledem k tomu, že když umíte číst, tak byste minimálně jedno výzo mít měli Smějící se), nejdříve čísla, a pak slova. Mno, já už se zařazuji do žáků se známkami slovními, a nijak mi to nevadí... Ale teď už opravdu k tématu, vzhledem k tomu, že tohle je "zápisek do blog-deníčku", tak budu konkrétní...

Včerejší večer byl fajn, už taková pohodička, budou prázdniny, tak jsem trénovala svoji fenku, pak jsem si do deníčku čmárala články na blog nanečisto, pak jsem byla na pc, poslouchala hudbu, a tak různě... A teď už bylo tak 22:15, a uvědomila jsem si, že nevím, co si mám dát na dnešek na šaty, když je to vysvědčení, že... Tak jsem začala hledat, no hrůza! Nic jsem nemohla najít, tak jsem pak raději šla spát s myšlenkou "ráno moudřejší večera". A byla to pravda. Přes své světle fialové šaty jsem si dala ještě světle modrou "bundičku" (víte co myslím, takové to riflové, ale není to z riflí. Nevím, jestli se všichni tak skvěle přetvařovali, nebo jestli to bylo opravdu hezké. Každopádně já jsem byla ráda, že jsem vůbec něco měla, jelikož výstřih v mých šatech z New Yorkeru není nejmenší... A teď to přišlo. Předávání vysvědčení. Očekávala jsem maximálně tři dvojky, a jakmile jsem dala naší třídní učitelce jako dárek kaktus (mám dědu kaktusáře :"D), tak mi se slovy podbnými "je mi to moc líto, ale musela jsem ti pokazit vysvědčení, ale ta dvojka z matematiky už být musela" předala vysvědčení. Mezi tím, co to předávala dalším žákům, tak jsem si výzo prohlížela. Na pololetí jsem měla samé, ale co už, jedna dvoječka se vloudila... ale na špatné místo! Měla jsem mít přeci "chvalitebné" z matematiky, a ne z přírodopisu, ne? Vzhledem k tomu, že mi před vysvědčením hrozila dvojka i z přírodopisu, tak jsem chvíli přemýšlela, jestli to mám vůbec ukázat, aby mi to ještě "nespravili" na dvojky dvě... Ale nakonec jsem si to nechala opravit, a tak mám (naštěstí) dvojku jen z matematiky. A zjistilo se, že jsem nebyla jediná, kdo měl ve vysvědčení chybu! Spolužačka měla mít v kolonce "výchova k občanství a zdraví" napsáno "výborné", ale napsali jí tam "účastnila se" Smějící se. Tak jí to pak taky opravili.
No jo, v naší třídě vždycky musí mít někdo něco extra :-))
Vaili

Slováci na BLOGu?

24. června 2015 v 15:48 | Vaili |  Témata týdne
Jak už někteří pravděpodobně zjistili, tématem tohoto týdne jsou "Slováci na Blog.cz". A já se opět hodlám plnohodnotně, upřímně vyjádřit.


Mně, jakožto malé, nezkušené blogerce, je vcelku jedno, jaké národnosti autor je. Přeci jen, je to jeho věc... Ale samozřejmě mám mnohem raději blogy české, vzhledem k tomu, že jim lépe rozumím. Tím nechci naznačit, že slovensky bych nerozumněla, ale určitě se to lépe čte v rodném jazyce, kterému je člověk přizpůsoben. Pokud by však byly slovenské blogy zajímavé a autor by psal pravidelně, nevidím problém v pravidelnému čtení, hodnocení, atd. A to že si tu nějaký 'zabloudilec' udělá blog, o kterém stejně nikdo vědět nebude, tak je to prakticky jedno, ne? Usmívající se

Takže jasně a stručně pro ty, kteří nebyli schopni si tento kratičký text přečíst:
Slováci na Blog.cz mi nevadí Mrkající

Lež ~ Každý ji jednou použije

21. června 2015 v 21:36 | Vaili |  Témata týdne
Lež... Někteří si pod tímto slovem představí temno, zlo, nešťastnou lásku... Také se často používá rčení "Kdo lže, ten krade...", občas se 'vylepšuje' zakončením "...do pekla se hrabe". Ale musíme si uvědomit, že každý znás alespoň jednou za život zalhal. Třeba ani nechtěl, ale musel. Jsou totiž dva druhy lži - lež zlá, na jejíž téma bude napsán příběh první, a lež milosrdná, na jejíž téma si budete moci přečíst příběh druhý. Tak už to tedy nebudu dále okecávat, a jdeme rovnou na příběhy!


KV15 ~ Seznam knih

21. června 2015 v 18:24 | Vaili |  Projekty, Výzvy & Akce

Knižní Výzva 2015 u Ells

Přečtené knihy:

 1. VOLÁNÍ VE VĚTRU - Léto divokých srdcí (Angela Dorsey)
 2. MŮJ MILÝ DENÍČKU - Řekni, jsem krásná? (Jim Benton)
 3. MŮJ MILÝ DENÍČKU - Nej kámoška může být jen jedna!? (Jim Benton)
 4. FARMA SONNENHOF - Prázdninové setkání (Andrea Wandel)
 5. BABIČKA DRSŇAČKA (David Walliams)
 6. DENÍK MIMOŇKY 3 - Příběhy netalentovaný pop hvězdy (Rachel Renée Russellová)
 7. DENÍK MALÉHO POSEROUTKY 7 - Páté kolo u vozu (Jeff Kinney)
 8. BEZVA HOLKA (Lisa Clark)
Vím, moc toho není, jenže já vždy čtu více knih najednou (konkrétně, teď mám rozečtených cca 6 knih ._.), ale nemám moc času, tak to snad přes prázdniny doženu...
*Dělá, jako kdyby o prázdninách měla 2 týdny volna >.< :D *

Knižní Výzva 2015 ~ INFO

21. června 2015 v 18:12 | Vaili |  Projekty, Výzvy & Akce
Jednou za rok několik z blogerů uspořádá Knižní Výzvu. Já jsem se ještě na starém blogu (http://seating-world.blog.cz/) jedné takové výzvy zúčastnila, a jelikož mi občasné počtení nepřijde na škodu, budu s ní pokračovat i na tomto blogu =)

~Část článku ze starého blogu~

~A důkaz, že jsem se OPRAVDU ZÚČASTNILA:

A odkaz na přečtené knihy brzy dodám ;)
Vaili ^)

Vše o OriCity

18. června 2015 v 16:37 | Vaili |  OriCity

~ OriCity ~
"Brána do světa originality"

Zdravím vás, všichni, kdo jste na tento blog zavítali. Jsem dívka středního věku, což znamená 11-19 let, ovšem jaksepatří, ve 40ti budu říkat, že jsem žena středního věku. V tomto článku však nezáleží až tak moc na mě, jako na tomto celém blogu, víte, chtěla jsem udělat jakési shrnutí toho, co vlastně "OriCity" je/bude, ale konkrétně v případě tohoto blogu, to není zase tak jednoduché... Nebo možná až příliš jednoduché, což by bylo shrnuto jedním slovem: VŠECHNO. Ale já velice ráda zacházím do detailů, tudíž vypíšu alespoň pár podrobností, pro koho je tento blog určen, co tu (minimálně) naleznete, atp.

~ Nápad na OriCity
Opravdu ráda píšu. Již mám rozepsaných minimálně 20 knih, ale nerada se držím jednoho témata (což lze usoudit z počtu rozepsaných knih Smějící se), tak jsem jednoho dne zkusila Blog. Můj první blog byl http://nasesuperzviratka.blog.cz/ , a vlastnila jsem jej se svojí kamarádkou, díky které Blog vůbec znám. Musím uznat, tento blog nám nevydržel zrovna moc dlouho, vlastně ani ne 20 dní. Pak jsem měla chvilku oddych, a poté následoval nával dalších blogů (nedávám podle stáří, a na 100% nezveřejňuji všechny): http://vailer.blog.cz/ , http://vaiworld.blog.cz/ , http://seating-world.blog.cz/ a mnoho dalších... na které se mi už poztrácely odkazy. Téměř všude jsem však byla upjatá na jedno hlavní téma nebo jsem dlouho nepsala, a pak už jsem měla potřebu začít znovu. Tak mně jednou (konkrétně když jsem byla u táty, a byli jsme na procházce) napadlo udělat nějaký blog, který by neměl konkrétní téma, mohla bych si zde psát cokoliv, co by mě napadlo... A asi až po 1-2 měsících přemýšlení, jsem to konečně uskutečnila.

~ Pro koho píšu
Myslím, že každý správný bloger/blogerka, by měl mít alespoň představu, koho budou jeho články zajímat - pro koho píše. OriCity původně měl být blogem pro všechny, ale už jenom designem to "přitahuje" spíše dívky, proto píši zejména pro náctileté dívky, ale později se zde určitě najdou články, které zaujmou i kluky Mrkající.

~ Minimální ochutnávka toho, co zde do budoucna naleznete
 • Móda
 • Styl
 • Kosmetika
 • Wishlisty
 • Nápady
 • Fotky
 • Videa
 • Zážitky
 • Zvířata
 • Hry
 • Soutěže
 • Výzvy
 • Akce
 • Propagace
A mnoho dalších důležitých i nedůležitých věcí!